Dilekçe-Matik.Com Dilekçe Yazmanın Kolay Yolu
 
  Artık dilekçe yazmak çok kolay. Önceden hazırlanmış çok sayıda dilekçe örneklerinden faydalanarak kendi dilekçelerinizi basit bir şekilde bir kaç adımda hazırlayabileceğimiz bir site. Dilekçe Hazırlamak için Linki tıklayınız    
Dilekçe hakkı:
Bireylerin, kişisel veya kamusal konularla ilgili dilek ve şikayetlerini yalnız veya başkaları ile birlikte yargı organı dışındaki resmi kuruluşlara sunabilme hakkıdır.
Dilek şeklinde yapılan başvurularda resmi bir makamdan ya doğrudan doğruya kendisi ya da kamusal bir iş için, yetkisi dahilinde olmak üzere bir eylem ya da bir karar istenmekte; şikayet şeklinde olanlarda ise genel anlamda haksızlığa uğrayan bir kişi ya da kurumun çıkarlarının zedelenmesi ya da hukuk düzenindeki aksaklıklar ortaya konmaktadır.Dilekçe hakkı, bireylerin kendileriyle veya kamusal işlerle ilgili olarak, tek başlarına veya topluca yargı dışında kalan devlet organlarına, dertlerini, sorunlarını, şikayetlerini, uğradıkları haksızlıkları ileterek çözüm bulmalarını istemelerinden ibaret bir insan hakkı olarak tanımlanmıştır.Dilekçe hakkı siyasi haklar bölümüne girer.

Dilekceyaz.net adli dilekçe örnekleri, idari dilekçe örnekleri, kaymakamlık dilekçe örnekleri, dava dilekçe örnekleri gibi çok sayıda hazır dilekçeyi bulabilir kolayca bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

 
Başbakanlığın Dilekçe Düzenlemesi, talebi ve Dilekçeye cevap verme hakkında düzenlemiş olduğu genelge Bireylerin kamu ile ilgili dilek ve şikayetleri hakkında idari makamlara başvuruda bulunmaları ve kendileri veya faaliyet alanlarıyla ilgili konularda bilgi edinme haklarını kullanmaları, eşitlik tarafsızlık ve açıklık ilkeleri temelinde demokratik ve şeffaf bir yönetimin gereğidir. İdare-birey ilişkisinde hukukun üstünlüğünü, demokratikleşmeyi ve saydamlığı sağlayabilmek için, idari faaliyetlerin yürütülmesi sırasında bireysel hak ve özgürlüklere duyarlı davranılması hukuk devletinin en temel niteliğidir.Devamını Oku
1 - Kira Kontrarını usulüne uygun olarak doldurbilir ve Yazdıracilirsiniz. İsterseniz Kira Kontratını boş olarak indirbilir ve kendiniz doldurabilirsiniz.
 

Copyright © kstasarim.com Her Hakkı Saklıdır. Bize Ulaşın (Site Yönetimi)